
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Circuit Type | SP3T |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | |
| Interface | |
| Insertion Loss (dB) | 1.1 dB |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Data Rate | |
| Throw Configuration | SP3T |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| P1dB | 34 dBm |
| Output Power | |
| Supply Voltage | 2.5 V to 5 V |
| IIP3 | 54 dBm |
| Sensitivity (dBm) | |
| Isolation | 24 dB |
| Frequency Range | 1GHz to 6GHz |
| RF Type | WiMax, WLAN |
Stock: 7874
Distributors
pcbx
Unit Price$1.48330
Ext.Price$1.48330
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.48330 | $1.48330 |
| 10 | $1.10799 | $11.07990 |
| 25 | $1.00796 | $25.19900 |
| 50 | $0.95619 | $47.80950 |
| 100 | $0.90708 | $90.70800 |
| 300 | $0.88816 | $266.44800 |
| 500 | $0.86964 | $434.82000 |
| 1000 | $0.85151 | $851.51000 |
| 3000 | $0.76345 | $2290.35000 |
| 5000 | $0.74464 | $3723.20000 |
